O nas

Platea

Naše poslanstvo

Od 2008 je naše poslanstvo pomagati otrokom in mladostnikom pri premagovanju vedenjskih, čustvenih, psihosocialnih ter učnih izzivov. Skupaj s starši skušamo reševati različne stiske povezane z družino in iščemo odgovore na vzgojna vprašanja.

Strmimo k temu, da starši in otroci kljub morda težkim življenjskimi situacijami dobijo čudovita krila, ki jim omogočajo, da samozavestno, odločno ter z zaupanjem v dobro podajo na pot premagovanja izzivov.

1 +

let izkušenj

Celostni pristop

Pri našem delu porabljamo celosten način. Naši pristopi vključujejo psihološke metode, ki najpogosteje temeljijo na projekcijskih tehnikah, uporabljamo kreativne medije (igro, ustvarjanje, glino, peskovnik itd.), gibalne tehnike, tehnike usmerjanja pozornosti, vaje za uravnavanje delovanja živca vagusa. Vse te tehnike in pristopi otrokom, mladostnikom ter tudi odraslim pomagajo, da se sprostijo, umirijo, da lahko najdejo informacije, vzorce vedenja in čutenja za bolj konstruktivno soočanje z vsakdanjimi izzivi.
Neredko vključujemo tudi svetovanja glede zdrave prehrane in zdravega načina življenja na splošno.

Ker se zavedamo in na lastni koži izkušamo pomembnosti umirjanja uma, čuječnosti in sproščenosti, pri vsakem srečanju poleg psihološkega dela vključimo tudi terapijo globokega sproščanja ter doseganja alfa stanja, da se otroci in odrasli tako umirijo in najdejo stik samim s seboj, se bolje počutijo, imajo več življenjske energije ter tako lažje pridejo do odgovorov, ki jih potrebujejo.

Sodelovanje s šolami in vrtci

Ker se zavedamo pomembnosti ozaveščanja o stiskah, ki se pojavljajo pri vzgoji, odraščanju in starševstvu pripravljamo različna predavanja za starše in strokovne delavce, na katerih na podlagi konkretnih, vsakdanjih primerih ponujamo ideje za preprečevanje težav ali spodbujamo k iskanju rešitev morebitnih izzivov s katerimi se soočamo starši in strokovnih delavcih v šolah in vrtcih. Z enakega razloga vodimo delavnice za učence in dijake. Na teh delavnicah otroci in mladostniki pridobijo orodja in veščine, ki jim pomagajo premagovati učne izzive, ponujamo metode za izboljšanje samopodobo, načine za premagovanje različnih stisk v odnosih z vrstniki ali starši ter jih spoznavamo z nekaterimi tehnikami sproščanja.

Ozaveščanje

S širjenjem znanja, izkušenj in praktičnih tehnik lahko omogočimo boljše razumevanje in obvladovanje izzivov, s katerimi se soočajo družine ter ustvarjamo podporno in varno okolje za vse.

Redno objavljamo prispevke in članke z nasveti za starše, ki iščejo podporo pri spodbujanju čustvenega in socialnega zdravja otrok. Na voljo je knjiga »Izčrpani starši, izčrpani otroci«, ki ozavešča o nevarnostih in posledicah pomanjkanja umirjene, življenjske energije. Povezujemo se lokalnimi mediji ter preko spletnih kampanij in družbenih omrežij za širimo informacije in praktične nasvete o podpori otrok in mladostnikov.

Poleg tega smo ustanovili tudi Zavod Damodar, katerega osnovna naloga je povezovanje in kreiranje podpornih in preventivnih vsebin, programov in projektov, ki služijo opolnomočenju v različnih življenjskih obdobjih.

Razumevanje stisk kot ključ do napredka

Trdno verjamemo, da ima vsak izziv, s katerim se srečujemo starši oziroma naši otroci, rešitev. Naša naloga je, da najdemo najbolj ustrezen način reševanja in odkriti pot, po kateri vsak posameznik najlažje hodi.

Verjamemo, da so otroci naše največje bogastvo, hkrati pa tudi najbolj pomembni učitelji. Ključno pri reševanju stisk je, da jim znamo prisluhniti in razbrati, kaj nam s svojimi stiskami sporočajo.

MNENJA

Posamezniki, ki so nam zaupali

Zelo smo hvaležni za zaupanje naših strank. Vaši pogledi in mnenja so nam v veliko podporo in spodbudo pri našem delu z otroki in družinami. Delimo nekaj izkušenj, kako smo skupaj premagovali različne izzive.

Naš odmev v medijih

  1. Hiperkinetična motnja: motnja, ki je ustvarila sodobnega človeka
    Dnevnik – ADHD
PLATEA logotip
Piškotki na spletni strani

Obvezni piškotki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani, med katere spada tudi anonimno beleženje obiska - skladno s 157. členom ZEK-om1. Če se z njimi ne strinjate prosimo, da zapustite spletno stran.