Podpora staršem

Staršem nudimo strokovno podporo in svetovanje, ko se srečujejo z izzivi pri vzgoji, odnosih ali ob soočanju z življenjskimi preizkušnjami. Naš pristop temelji na osebnih razgovorih, kjer v varnem in spodbudnem okolju skupaj iščemo najboljše rešitve za težave in dileme, s katerimi se soočajo. Pogovor staršem omogoča, da bolje razumejo svoje otroke, razvijajo pristope, ki krepijo družinske odnose in se naučijo učinkovitejših načinov podpore otrokom na njihovi življenjski poti.

Nudimo svetovanje in podporo:

Starši pogosto iščejo odgovore na številna vprašanja, povezana z otrokovim odraščanjem in vzgojo, saj želijo otroku zagotoviti čim boljše možnosti za zdrav osebnostni razvoj. Svetovanje staršem pomaga razumeti otrokov razvojni proces, posamezne faze odraščanja ter različne vedenjske in čustvene odzive otrok. S pogovorom pridobijo vpogled v to, kako oblikovati vzgojne strategije, ki so prilagojene otrokovi osebnosti, starosti in razvojnim potrebam.

Mnogi starši se spopadajo z občutki dvoma v lastno sposobnost vzgoje. Te občutke lahko spremlja strah, da ne delujejo pravilno ali da s svojimi pristopi ne bodo ustrezno opremili svojega otroka na življenje. Nudimo podporo staršem, da ponovno pridobijo zaupanje vase, krepimo njihovo starševsko intuicijo, starševske kompetence ter jim pomagamo prepoznati in vrednotiti njihove pozitivne vplive na otroka. Tako krepimo njihovo samozavest in občutek zmožnosti, kar pomembno prispeva k pozitivnemu vzdušju v družini.

Ko se otroci srečujejo z različnimi izzivi, kot so čustvene stiske, vedenjske težave, psihosocilane in učne ovire, starši pogosto ne vedo, kako jim lahko najbolj učinkovito pomagajo. Svetovanje jim nudi usmeritve za ustrezen pristop, ki omogoča otroku, da razvije zdrave mehanizme za obvladovanje teh stisk in izzivov.

Občutki nemoči in obupa se pri starših lahko pojavijo zaradi dolgotrajnih in nerešenih težav, kot so vedenjske/čustvene težave pri otroku, nesoglasja v partnerskem odnosu ali neuspešna prizadevanja, da bi otroku pomagali. Svetovanje nudi prostor, kjer lahko starši izrazijo svoje občutke, prejmejo podporo ter poiščejo načine, kako ponovno pridobiti občutek nadzora nad situacijo in postopoma vzpostavijo bolj mirno in uravnoteženo družinsko življenje.

Občutki odtujenosti med staršem in otrokom ali med partnerjema so pogost znak težav v komunikaciji ali neizrečenih čustev, ki ustvarjajo razdaljo. S svetovanjem staršem pomagamo razumeti vzroke teh občutkov in ponudimo pristope za vzpostavitev povezovalne komunikacije, boljše razumevanje otroka ali partnerja ter vzpostavitev podpore in bližine, ki ohranjajo zdrav družinski odnos.

Partnerski odnos ima ključno vlogo pri vzgoji otrok in vzdrževanju spodbudnega družinskega okolja. Ko se starši soočajo z izzivi v partnerskem odnosu, lahko te težave vplivajo na celotno družinsko dinamiko. Svetovanje nudi prostor, kjer se lahko starši pogovorijo o težavah v partnerskem odnosu, kot so pomanjkanje komunikacije, konflikti in čustvena odtujenost. Pomagamo pri iskanju rešitev, ki prispevajo k obnovi zaupanja, povezanosti in boljšemu razumevanju, kar posledično omogoča vzpostavitev trdnih družinskih temeljev.

Ločitev in oblikovanje nove družine sta za otroke in starše zahtevna procesa, ki pogosto prinašata čustvene in praktične izzive. V svetovalnem razgovoru staršem pomagamo razumeti, kako ločitev vpliva na otroka, in nudi smernice za prilagoditev otroka na spremembe v družinski strukturi (npr. določanje stiskov, skrbništvo ipd.). Pri oblikovanju nove družine se starši pogosto soočajo z izzivi pri vzpostavljanju vezi med otroki in novimi partnerji ali sorojenci, zato jim svetovanje pomaga pri izgradnji trdnih in podpornih temeljev za novo družinsko dinamiko.

Soočanje z izgubo bližnje osebe je za celotno družino čustveno izjemno težko obdobje. Staršem nudimo podporo pri tem, kako obvladati lasten proces žalovanja in hkrati razumeti ter podpreti otroka pri njegovem žalovanju. Skupaj iščemo načine, kako zgraditi čustveno podporo in najti možnosti, da družina ostane povezana in si medsebojno nudi oporo v času žalovanja.

Starši se ob nenehnih zahtevah, ki jih prinaša vsakodnevno življenje tako doma, v odnosih in na delovnem mestu, pogosto srečujejo z občutki izčrpanosti in izgorelosti. Ti občutki lahko negativno vplivajo na njihovo čustveno stanje, zmožnost ustreznega izražanja, postavljanja meja in odnos z otrokom ali partnerjem. S pomočjo terapije globokega sproščanja se energijsko okrepijo, tekom razgovora pa ozaveščajo in prepoznajo znake izčrpanosti oz. izgorelosti ter pridobijo strategije za ohranjanje notranjega ravnovesja, boljše meje in ustreznejše delovanje v vsakodnevnih situacijah in odnosih, kar jim omogočajo obnovitev energije in večjo kakovost vsakodnevnega življenja.

Če se vi ali vaši otroci soočate s stiskami ali vprašanji, vas vabimo, da stopite v stik z nami in nam pišite na info@platea.si ali nas pokličite na 040 288 838. Skupaj lahko poiščemo rešitve, kako se soočiti z izzivi.

PLATEA logotip
Piškotki na spletni strani

Obvezni piškotki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani, med katere spada tudi anonimno beleženje obiska - skladno s 157. členom ZEK-om1. Če se z njimi ne strinjate prosimo, da zapustite spletno stran.