Podpora mladim športnikom

Mladi športniki se že zelo zgodaj soočajo z različnimi pritiski in pričakovanji, ki pogosto izhajajo iz želje po uspehu, potrditvi, pa tudi od pričakovanj trenerjev, staršev ali okolice. Namesto da bi se osredotočili na veselje do gibanja in igre, se pogosto prehitro usmerijo v tekmovalnost in doseganje rezultatov. Zaradi tega se pri njih lahko pojavijo številne stiske in čustvene ovire, ki jim preprečujejo, da bi v športu našli pravo zadovoljstvo in se popolnoma sprostili.

Na nas se lahko obrnejo mladi športniki, ki si želijo:

Pri mladih športnikih se pogosto pojavi dvom vase, še posebej po neuspešnih nastopih, poškodbah ali kritikah. S pomočjo ustrezne podpore lahko športniki obnovijo in utrdijo prepričanje, da so njihove sposobnosti vredne zaupanja in da imajo dovolj znanja ter veščin za napredovanje in uspeh.

Mladi športniki se včasih soočajo s strahom pred neuspehom in primerjanjem z drugimi, kar negativno vpliva na njihovo samozavest. Nudimo jim podporo za razvoj pozitivne samopodobe, pri čemer je poudarek na spoznavanju lastne vrednosti ne glede na dosežke ter na izgradnji zdrave samozavesti, ki temelji na samospoštovanju.

Za uspeh v športu so pomembni zbranost, mentalna vzdržljivost in notranja motivacija. Mladim športnikom predstavimo in jih naučimo tehnik, ki izboljšajo koncentracijo, pomagajo ohranjati fokus med treningi in tekmovanji ter spodbujajo notranjo motivacijo, ki ni odvisna od zunanjih dejavnikov.

Mladi športniki so pogosto pod stresom zaradi zahtev, ki jih nalaga tekmovalni svet pa seveda tudi šolske obveznosti, kar lahko vodi do tesnobe in napetosti. Pomagamo jim osvojiti tehnike sproščanja in umirjanja, ki jim omogočajo, da se lažje sprostijo, najdejo notranji mir in v športu spet najdejo veselje.

Ena ključnih sposobnosti uspešnih športnikov je sposobnost osredotočanja misli na ključne trenutke pred in med tekmo. Naučimo jih tehnik mentalne priprave, ki pomagajo zmanjšati vpliv motečih misli in izboljšajo njihovo osredotočenost, tako da se lahko v celoti posvetijo trenutku.

Intenzivna čustva, kot so jeza, frustracija ali obup, so v športu pogosta, a lahko negativno vplivajo na nastop in odnose z drugimi. Športnike podpiramo pri razvoju čustvene inteligence in jih naučimo tehnik, kako prepoznati in obvladati svoja čustva na način, kar jim omogoča, da jih konstruktivno izrazijo ter napetosti obrnejo sebi v prid.

Mladi športniki se lahko znajdejo v ciklih ponavljajočih se napak ali ovir, kot so strah pred tekmovanjem, stalno primerjanje z drugimi ali bojazen pred neuspehom. S pomočjo tehnik premagovanja notranjih ovir in negativnih misli ter z usmerjenim delom na osebnem razvoju jim pomagamo prekiniti te vzorce, da lahko brez ovir izrazijo svoj polni potencial.

Naša želja je, da mladi športniki skozi podporo razvijajo lastnosti, kot so notranja moč, vztrajnost in pozitivna samopodoba. Tako jim pomagamo, da šport ponovno doživljajo kot vir veselja in osebnega zadovoljstva ter hkrati krepijo veščine, ki jim bodo koristile tudi na splošno v življenju.

Če se vi ali vaši otroci soočate s stiskami ali vprašanji, vas vabimo, da stopite v stik z nami in nam pišite na info@platea.si ali nas pokličite na 040 288 838. Skupaj lahko poiščemo rešitve, kako se soočiti z izzivi.
PLATEA logotip
Piškotki na spletni strani

Obvezni piškotki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani, med katere spada tudi anonimno beleženje obiska - skladno s 157. členom ZEK-om1. Če se z njimi ne strinjate prosimo, da zapustite spletno stran.